Хочу івент057 700-03-09

Перша акція арт-проекту "Коло Тоwaришів". Тридних "Томограма"

Клієнт
-
Дата проекту
2009-10-28
Локація
Харківська міська муніципальна галерея
Формат
EVENTS/self events
Місце
Харків
Цілі та завдання
"Коло Тоwaришів" - створення важеля самоідентифікації творчих особистостей незалежно від роду діяльності та місця проживання.

Перша акція арт-проекту "Коло Тоwaришів" - персональна виставка Ігоря Діденка - тридних "томограма" свершилась в Харківській міській художній галереї 28-30 жовтня 2009 року.


У перший день акції відбулася презентація з присутністю автора, який порадував гостей безпрецедентним хепенінгом в елементами зщасливінга (слово, придумане автором в процесі підготовки виставки). Кульмінація "зщасливінга" - це капот від автомобіля "Тоwарищ" з томографічним розписом "COVER"!


Він був урочисто знятий з автомобіля і внесений автором і його товаришем Глібом Тимошенко в судову залу галереї і встановлений на мольберт на очах у здивованої публіки.


Гостями виставки стали знакові особистості зі світу дизайна, архітектури, українські зірки і шоумени. Саме вони стали першими трактаторами, або трактувальниками живопису Діденко. За мотивами твору "COVER" гості створили свої роботи в новій техніці - розпис маркером по плівці.


Експозиція поповнилася новими шедеврами прямо на очах у глядачів, які стали свідками створення томограм від товариша Гліба Тимошенко, відомого дизайнера Олексія Соколовського, модельєра Костянтина Пономарьова, пані Ольги Кутової, шоумена Олександра Симоненко, фотохудожника Романа П'ятковки, а також сина автора - Івана Діденко.


На думку мистецтвознавців, професіоналів і просто людей мистецтва, техніка, в якій працює Ігор Діденко – арт-томографія (друк на плівці) - є новим словом у образотворчому мистецтві та у нього велике майбутнє.


"Мова його творів коливається між сміливою зображальністю і тонким узагальненням. Загадкові накладення наче випадкових ліній народжують багатошаровий простір значень та асоціацій. Замкнуті контури зображення нагадують томографічні знімки - зрізи реальності в пошуку природи речей, - зазначає мистецтвознавець Анна Кривенцова. - Філософські пошуки автора розкриваються у несподівано простих і очевидних символах – концепт кола, - розвиваючись із точки, стаючи зародком, нарешті, реалізується в образ кола людей, запалених однією ідеєю і об 'єднаних одним серцем. Коли руки друзів сплітаються в ритуальне коло, в хаосі ліній і форм зароджується світ ідей художника - деміурга".


На питання, що тепер очікувати від товаришів, Ігор Діденко відповів:

- У найближчих планах - друга акція арт-проекту "Коло тowaришів" - "Тоwaриш Weнера", яка пройде в Києві в рамках "тижня дизайну". Це буде перформанс, і, звичайно ж, він буде з елементами "зщасливінга".


Подяка всім, хто брав моральну і фізичну участь в організації виставки:

Харківську міську художню галерея і особисто Тетяну Тумасян, Марину Конєву, Олеся Томаха і Катерину Марьюшкіну - за розуміння, терпіння та підтримку.

VJ.Kharkov.ua і особисто Бориса Чурилова та Олексія Крижанівського - за проекції галюцинацій наяву, "Ніка відео" і особисто Макса Головачова за відеорішучість, Володимира Успенського - за оперативне операторство,

Євгена Грінченка - за фотофакти, Тетяну Діденко - за поборництво і дизайнерську міць, Ларису Бусяк - за пригощання.


Колектив агенції корпоративних івентів "Дwа Тоwариша" - Олену Зіненко за координацію, Тетяну Свищук за PR - супровід, Ларису Реутову за все, Юрія Білаша за осмислення і Гліба Тимошенко - за товариський внесок в особову справу творця.

.