Хочу івент057 700-03-09

"12 HeArt's", або Ігор Діденко в 3D: чергова виставка проекту "Коло Тоwaришів" * відбулася в Харкові

Клієнт
-
Дата проекту
2012-02-13
Локація
Муніципальна Галерея, арт-підвал
Формат
EVENTS/self events
Місце
Харків

"Серце може розповісти про все. Серце підкаже. Серце не обдуриш. У нього велике серце."


Хтось розкриває душу, а Ігор Діденко відкрив для широкої публіки своє серце. Сталося це в переддень Дня закоханих у форматі оригінального арт-проекту "12 HeArt"s". 12 арт-об 'єктів, 12 сердець протягом найсердечнішого тижня року (з 13.02.2012 по 18.02.2012) розмістилися в арт-підвалі Харківської міської художньої галереї.

Арт-проект "12 HeArt"s"- чергова виставка безумовно творчої особистості, одного з "дwох тоwаришів" Ігоря Діденка.

Складно уявити, хто ще, крім Ігоря, замислюється, яку форму знаходить його серце, коли він радіє чудовому концерту або якими візерунками обплетено серце в хвилину зустрічі старих друзів.

Таким чином, з допомогою кулькової ручки і білого аркуша автор спробував зафіксувати 12 станів його серця-душі. Однак, якщо в першому своєму арт-проекті "Тридних. Томограма" складні візерунки були представлені на прозорій плівці, то сьогодні - це повноцінні 3D-об 'єкти. За допомогою сучасних технологій ажурні малюнки отримали об’єм та розмістилися на європіддонах (ця частина вносить легку іронію, натякаючи на те, як швидко все "європезується" в Україні). Всі ці "євродошки" є непоганим фоном для щирого українського серця.

Аналізуючи стилістику творчості І.Діденко, слід зазначити його безумовну близькість до народних витинанок, як і в цілому до архаїчної орнаментики. Це тонка в'язь, що легко переводиться в будь-які матеріали, при цьому знаходячи в новому матеріалі новий ідейно тематичний відтінок. Гострий розум і свобода уяви дозволили йому нестандартно підійти до свого нового арт-проекту.


Від автора:

"Серця виникли самі по собі, так само, як самі по собі виникають любов, дружба, загадка, думка чи питання. В черговий раз, просто підкорившись ходу внутрішній лінії, яка шукає вихід на першому ліпшому клаптику паперу, я фіксував Її стан, насолоджувався химерністю Її форм, загадковістю смислів, які вона зрештою набувала.


Серце може розповісти про все. Серце підкаже. Серце не обдуриш. У нього велике серце. Десь там глибоко, в серці кожного з нас, вона сплітає різні візерунки внутрішніх всесвітів наших істинних станів. Червоним ".


Проект присвячений любові, серцю і щирості, душі і приємним хвилинам в житті кожного з нас."


* Проект "Коло тowaрищів" спрямовано на створення важеля самоідентифікації творчих особистостей, незалежно від роду їх діяльності та місця проживання

 

 

Відгуки:

 

Володимир Лелюк, фотограф:


"Сердечна" виставка Ігоря Діденка "12 HeArts"

Я боюся красивих слів про творчість, мені здається, що вони оповиті лукавством і нещирістю. Спробую бути некрасивим і чесним.

Останнім часом я досхочу наївся "сучасного мистецтва". Може, воно і смачне, але я не люблю, коли мене в чомусь запевняють. Я люблю куштувати сам. Сподобалося - з 'їв, не сподобалося - виплюнув.

Проект Ігоря мені сподобався. Почну з речей, які начебто не стосуються творчого проекту, але для мене мають знакові відмітки!

Автор, на відміну, від переважної більшості творців сучасного мистецтва (читай далі ТСМ), "не хамив", не намагався з маніакальною наполегливістю ТСМ влаштувати скандал, не епатував - не намагався штучними прийомами залучити додаткову увагу до себе красивого й до того, що він зробив. І це підкупляло!

Напевно серце - це і є основа життя. Ми - це наші серця, які б 'ються в певному ритмі, ритмі життя. Іноді ритм биття наших сердець частішає, іноді - уповільнює удари, а іноді зривається на аритмію!

У хороших людей - велике серце. Воно багато може вмістити в себе, і так само багато може віддати іншим. Серця Ігоря - великі. А може це не серця у множині, може це його, авторське серце в різних баченнях і різних точках його подорожі своєю дорогою життя? Може бути. Кожен побачить у проекті своє. Кожен нехай створить своє враження, свою розповідь про серце.

Я думаю, коли автор створював свої серця, свій проект, він не думав, що він робить. Адже творчість народжується не з голови. Вона йде від серця.

Мені сподобалися серця Ігоря Діденка.

Його "сердечна" виставка."

 

Олена Зіненко, креативний директор, сценарист, режисер.

 

"Серце - це творчий м 'яз. Творчість народжується з непереборного бажання висловитися, від неможливості мовчати, від зусилля волі, яке не піддається контролю. Мислити образами дано небагатьом, для цього потрібна особлива організація, фізіологія спеціальна потрібна, чи що. Відкриваючи себе глядачеві, художник впускає його у свій світ. Створюючи свої образи і висловлюючи їх в матеріальних об 'єктах, художник розширює свій простір до розмірів Всесвіту. А Всесвіт, як зараз кажуть, розширюється. Ось це відчуття розширення Всесвіту виникає при знайомстві с арт-об 'єктами, створюваними Ігорем Діденком - від "почеркушек" до готових інсталяцій. Відчуття руху, польоту, пристрасті, з одного боку, і боязкої меланхолії, як це не парадоксально, з іншого боку. У своїх творіннях Діденко народжує символи - серйозні, ігрові, психологічні, психоделічні, гумористичні (куди ж без цього!) і глибоко особисті. І все це різноманіття змушує битися серце частіше, співпереживати і думати. Що ж буде далі? Це цікаво.

P.S. І що найдивовижніше в фізіології цього автора, він не багатоликий, ні, він багатосердечний."

Над проектом працювали

.